Vítejte na neoficiálních stránkách radioklubu OK1KNG a jeho CB sekce

 Dnes je
Svátek má
Novinky:
  • 8.6.2002 - SILENT KEY - Nejprve s hlubokou litosti oznamujeme, že Jack Příbram, velký síbíčkář a náš dobrý kamarád, zemřel při autonehodě u obce Hluboš. Věnujme mu společně tichou vzpomínku..

    Uplynulo už více než půl roku od poslední aktualizace, to to letí, co ? Já jsem se mezitím stal aplikátorem řídících systémů a Vilda se stal aplikátorem mikrovlnných spojů. Nějak není tolik času, kolik bysme ho chtěli, takže se nedá nic dělat. Tentokrát to bude zajímavějsí pro příznivce Paket Radia, neb nabízím konstrukci dvou modemů: XR modem a IvCOM. Jak přinutit Allamat 27 na PR a jak přinutit "cihlu" Team 9040 na PR, to se dozvíte také. Jde PR s baycomem na W95/W98 ? Jde, čtěte zde. Jinak se neudálo nic moc, pokusy postavit transvertor k CB na sdíláky okolo 170 MHz zatím nevyšel, ale nevzdal jsem se, spíš jsem to prozatím odsunul. No a projekt čtyřprvkové Yagi jsem taky odsunul neb Vilda se stal šťastným majitelem 4 el. jaginy, bůhví, jak se k ní dostal (tím nemyslím, že by jí zrovna ukradl :-) ). (((ehrm.. normalne jsem ji koupil na inzerat... vilda)))
  • 12.8.2001 - Brzká aktualizace přináší nový projekt - 4 prvková Yagina na SSB pro 27.300 - 27.800 MHz. Následuje popis, jak udělat napájecí panel s indikací. No a pokusil jsem se aspoň částečně odstranit gramatické chyby. To víte, po maturitě a po týdnu mimo civilizaci přímo s chutí zapomínáme a jednáme jenom podle pudů .. :-)
  • 22.7.2001 - Konečně jsem se dokopal k aktualizaci... Že mi to ale trvalo co? :o) Tato výluka byla způsebena hlavně maturitou a pozdějšími akcemi. Mezi ně patřil i týden strávený v Brdech na Třemšíně 827 m n.m. napospas kruté přírodě jen se stanama a samozřejmě take s vysílačkami a antením systémem na rozhledně kde nechyběl náš nový dvouprvkový quad, který George postavil a řeknu vám. Chodil výborně. viz foto... a planek na stavbu quadu...
  • 10.2.2001 - Vysokofrekvenční sonda v rubrice "Bastlení" a jak je to s výkonem uváděným výrobcem zesilovačů pro CB v rubrice Technika , úprava Odkazů , zrušení rubriky Bazar .
  • 3.1.2001 - Děkujeme všem, kteří se nám ozvali na naši silvestrovskou expedici Toricon. Více v rubrice Srazy a Expedice
  • 29.12.2000 - Nenechte se oblbovat aneb Jak je to se ziskem antény v rubrice Technika , VoiceKeyer - dávač a Slimák v rubrice Bastlení.

  • © 1999-2002 - David Bernášek & Jiří Dušek - všechna práva vyhrazena.